Poradnik

Wybuduj dom - TANIO!

Chcesz wybudować dom lub jesteś w trakcie budowy? Marzysz o pięknej architekturze i wnętrzach które zachwycą znajomych? Dziś to już nie stoją przed tym duże przeszkody. Jeśli włożymy w to odrobinę więcej pracy, to będziemy się cieszyć długie lata swoim wymarzonym domem.

Kupowanie materiałów budowlanych

Najlepsze ceny na wszystkie materiały potrzebne nam do budowy są najczęściej zimą. W tym czasie w branży budowlanej odnotowuje się ogólnie wielkie spadki sprzedaży, co powoduje że producenci i sprzedawcy decydują się na naprawdę spore zniżki aby przyciągnąć klientów. w takich przypadkach warto wykorzystać sytuacje i już podczas zimowych mrozów zaopatrywać się w towary niezbędne podczas budowy na wiosnę i lato.

Warto także czas zimowy wykorzystać na poznanie okolicznych składów budowlanych i zorientowanie się co jest ciekawego w każdym punkcie. Szczególnie zwróćmy uwagę na ceny prętów zbrojeniowych, bloczków silikatowych, materiałów ściennych, styropianu czy wełny. Niekiedy może okazać się, że skład budowlany w jakim kupujemy, oferuje możliwość przechowania towaru aż do okresu budowy, co dla wielu osób jest bardzo cenną informacją.

Branża budowlana

Nowy Wózek paletowy zoabcz naszą ofertę

Gdzie bardziej opłaca się kupować – w marketach czy w składach budowlanych?

Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ raz można znaleźć lepsze towary w markecie, inne zaś w składzie. Trzeba na bieżąco śledzić propozycje i orientować się co mają te punkty sprzedaży ciekawego do zaoferowania. Często na przykład w marketach atutem jest doradztwo techniczne i tanie usługi dodatkowe, np. przewóz towarów po kosztach paliwa. Natomiast w składach budowlanych warto zaopatrzyć się w beton, stal zbrojeniową, stropy, materiały ścienne, nadproża i inne tego typu produkty. W składzie może także w naszym imieniu robić zakupy nasz wykonawca, po przygotowaniu wcześniej odpowiedniego upoważnienia.

Będąc klientem indywidualnym, nie zawsze wiemy o wszystkich ofertach i sprytnych metodach sprzedawców. W marketach bardzo często można kupić towary w mniejszych paczkach, nie tylko w dużych jak w składzie budowlanym. Warto także zawsze porównywać ceny między marketami a składem, ponieważ przy silnej konkurencji jaka jest obecnie, ceny mogą się od siebie sporo różnić na korzyść klienta.