Wyposażenie domu

Wyposażenie domu: AGD, RTV, meble – jak kupować?

Urządzenie własnego domu czy mieszkania to zajmujące zajęcie. W trakcie zakupów zapominamy o pewnych sprawach i to błąd. Należy bowiem zwracać uwagę na pewne kwestie, które potem ułatwią nam reklamację czy wymianę wyposażenia.

Jak więc kupować wyposażenie do domu? Ułatwi Ci to gazetka Mediaexpert!

W czasie aranżowania mieszkania i kupowania wyposażenia będzie trzeba pamiętać o takich zasadach, które mogą nas chronić przed późniejszymi problemami. Mamy tuta kilka cennych zasad.

1. Wyszukaj interesującą w sklepach

Dzięki temu mamy okazję znaleźć sobie również dobrą cenę produktów a jednocześnie będzie również okazja na to, że mamy gwarancję iż nasz produkt wcześniej będzie można zobaczyć i ocenić.

2. Zapoznaj się z formularzem umowy lub zamówienia

Jeśli coś mamy do podpisania to zawsze trzeba to wcześniej czytać. Umowa zawierać może takie postanowienia, które dla nas będą niejasne. Czasami mogą tam być nawet niedozwolone klauzule. Jeśli sprzedawca będzie chciał poprawić warunki umowy można zgłosić się do Inspekcji Handlowej czy UOKiK.

3. Obejrzyj dokładnie zakupiony produkt

Nie można się śpieszy w czasie zakupów. Jeśli mamy wady towaru w trakcie zakupu to sprzedawca będzie za nie odpowiadał. Jeśli zobaczymy to za późno to trudno będzie udowodnić sprawę.

4. Dowód zakupu

Zawsze zostawiamy dowód zakupu bo bez niego złożenie reklamacji może się okazać niemożliwe.

meble do domu

5. Gwarancja

Pamiętajmy o tym, że jeśli produkt jest z gwarancją to musimy domagać się tego, by ten dokument gwarancji został nam wydany.

6. Sprawdzamy czy jest instrukcja

Sprzedawca ma obowiązek dołączyć dla nas instrukcję obsługi czy montażu. Warto sprawdzić czy będzie taka instrukcja w naszym języku w tym właśnie produkcie.

7. Nie dokonuj samodzielnych przeróbek i napraw

Samodzielne prace z produktem mogą doprowadzić do jego zniszczenia. W ten sposób tracimy gwarancję.

8. niezgodność z umową

Tutaj mamy określone terminy, w których będzie można z tego uprawnienia skorzystać.

9. używaj produktu zgodnie z przeznaczeniem

Naszym obowiązkiem będzie takie korzystanie z urządzeń jak są one przeznaczone. Inaczej można stracić gwarancję.