RTV i AGD do domu

PlayStation5 w bardzo atrakcyjnej cenie! Nikt nie oczekiwał takich zniżek

Na pokazie PlayStation 5 wczorajszego wieczoru, Sony ujawniło w końcu datę premiery, jak i także ceny swoim nowych konsol. PS5 zadebiutuje na rynkach wybranych jak chociażby Japonia i Stany Zjednoczone 12 listopada, ale większość świata, w tym także Polska na nową konsolę będzie musiała zaczekać do 19 listopada bieżącego roku.

Jeśli chodzi o ceny, to za wersję standardową zapłacimy więcej, ale nieznacznie - 50 złotych, niż za konsolę Xbox Series X, a więc 2299 złotych, a wariant PS5 Digital Edition, który jest pozbawiony optycznego napędy wyceniono na kwotę 1849 złorych. Ceny są takie, jakich spodziewaliśmy się. Nie spełniły się na całe szczęście zapowiedzi o drogich rekordowo konsolach.

Jeśli chodzi o przedsprzedaż, to należy przypomnieć, że konsole Microsoftu wystartują 22 września, a od dzisiaj są zbierane przedpremierowe zamówienia na konsole PS5. Mogłoby się wydawać, że takie ważne wydarzenie pozostanie zaznaczone wyraźnie przez producenta, ale nie stało się tak, co jednak wywołało naprawdę wiele chaosu. Część sklepów wykorzystało sytuację i pozwoliła już wczoraj klientom na zakup PS5 Digital Edition oraz PS5. Wprowadza to sporo zamieszczania.

playstation 5 przedsprzedaż

Tak naprawdę wydaje się, że w naszym kraju jak na razie konsole można jedynie zamawiać w sieci - Media Markt. Mamy jednak nadzieję, że już za niedługo powinno się to zmienić. Przy okazji sklep ten sprzedaże również dedykowane akcesoria PlayStation 5 oraz także poznaliśmy ich ceny polskie. Za pada dodatkowego DualSense trzeba zapłacić 319 złotych, kamerka z kolei na PS5 kosztuje 269 złotych. Za pilot Media Remote zapłacić musimy 139 złotych, a za słuchawki Pulse 3D Wireless 449 złotych. Stacja ładująca to koszt 139 złotych. Ceny w pozostałych sklepach wyglądać powinny praktycznie tak samo, chociaż występować mogą tu jakieś drobne jednak różnice. Warto sobie ceny te przez zakupem dokładnie porównać, aby nie przepłacić za akcesoria.