Poradnik

Jakie są 3 podstawowe techniki na obniżenie kosztu zakupu?

1. Łapanie „promocji” i „okazji”.

Sklepy z elektroniką już nie tylko w grudniu ale przez cały rok potrafią nam zorganizować promocje, gdzie będzie można sprzęty kupić taniej, czasami zdecydowanie taniej. Mogą to być różnorakie promocje sklepu, likwidacja jakiegoś modelu czy też czyszczenie magazynów na koniec roku. Zasada będzie tutaj jednak taka, że sprzęt lepiej będzie wyprzedać niż wycofać ze sprzedaży. Często są korzystne wyprzedaże w castorama nysa

Nawet jak będzie promocja to sklep i tak nie będzie na tym tracić, a straci wyłącznie w momencie, gdy ktoś zdecyduje się po prostu sprzęt wycofać urządzenia ze sprzedaży. Oczywiście jeśli chcemy z takich promocji korzystać będzie trzeba być czujnym, by w miarę możliwości sprawdzać jakie promocje są w danym momencie dostępne, co będzie można w takiej atrakcyjnej cenie kupić.

2. Negocjowanie ceny i/lub kupowanie większej ilości na raz w jednym sklepie.

Jeśli w jednym sklepie będzie się robić większe zakupy to warto będzie wykorzystywać możliwości negocjowania. Większą możliwość będziemy mieli, by jakiś dodatkowy rabat uzyskiwać. Chętniejsi do negocjacji na pewno są właściciele mniejszych sklepów niż duże sieci.

Łapanie okazji

Tam pracują osoby, które nie mają takiej możliwości, by w ogóle rabat nam oferować. Jeśli ktoś chce tam w ogóle negocjować będzie musiał podjąć kontakt z kierownikiem sklepu. Tylko z nim będzie można jakiś rabat ugrać, ale tak czy tak sprawa nie będzie prosta.

3. Kupowanie tylko tego, co faktycznie potrzebujesz i jest Ci niezbędne.

To najlepsza opcja, by obniżać wydatki. Konieczna będzie stosowana samodyscyplina oraz kontrola. Między innymi podczas łapania różnych okazji, ważne będzie także zachowanie zdrowego rozsądku. Sklepy będą chciały nam jak najwięcej zaoferować, ale sprawa nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać, klienci muszą być czujni, ponieważ bardzo szybko może się okazać, że damy się nabrać na te różne techniki sprzedażowe, które są prowadzone przez te sklepy, byle tylko jak najwięcej zarobić i zyskać sobie nowych klientów. Dlatego zawsze trzeba uważać i kupować tylko to co rzeczywiście jest nam potrzebne .Zobacz ofertę w  castorama nysa