RTV i AGD do domu

Porównanie lodówek BOSCH i SAMSUNG

Lodówka to takie urządzenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić kuchnię. Rynek AGD jest niezwykle bogaty różnymi propozycjami. Nie zawsze możemy zrozumieć, czemu lodówki różnią się ceną, a mają takie same charakterystyki. Dzisiaj porównamy dwie lodówki:

lodówka

BOSCH KGV33VL31E

Wyjątkowo pojemna chłodziarko-zamrażarka w klasie energetycznej A++. 94-litrowa zamrażarka wyposażona jest w głęboką szufladę BigBox, dzięki której można przechowywać duże porcje jedzenia. Zastosowano także funkcję SuperFreezing chroniącą produkty przed rozmrożeniem i przyspieszającą proces zamrażania w przypadku świeżo włożonych porcji. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena – chłodziarko-zamrażarkę Bosch można kupić w sklepach internetowych za ok. 1500 zł.

SAMSUNG RB37J506MSA

Samsung wyrósł na głównego producenta nie tylko elektroniki użytkowej, ale również AGD. Nic więc dziwnego, że w zestawieniu znalazła się lodówka tej firmy. Wykorzystano tutaj technologię Space Max, która dzięki cieńszym, doskonale izolowanym ściankom wpływa na pogłębienie i poszerzenie przestrzeni wewnątrz urządzenia. Sprawia to, że przy zachowaniu tych samych parametrach lodówki zyskujesz większą pojemność – chłodziarka pomieści aż 255 l. Zastosowana została także technologia No Frost, czyli stały obieg chłodnego i suchego powietrza, co usuwa wilgoć ze środka lodówki. Dzięki temu nie osadza się w niej szron ani lód. Mimo wszystkich najnowszych systemów użytych w modelu RB37J506MSA jest on bardzo ekonomiczny w codziennym użytkowaniu oraz opatrzony etykietą klasy energetycznej A+++. Za to urządzenie zapłacisz nieco ponad 2000 zł.