Poradnik

Wybuduj dom - TANIO!

Chcesz wybudować dom lub jesteś w trakcie budowy? Marzysz o pięknej architekturze i wnętrzach które zachwycą znajomych? Dziś to już nie stoją przed tym duże przeszkody. Jeśli włożymy w to odrobinę więcej pracy, to będziemy się cieszyć długie lata swoim wymarzonym domem.

Kupowanie materiałów budowlanych

Najlepsze ceny na wszystkie materiały potrzebne nam do budowy są najczęściej zimą. W tym czasie w branży budowlanej odnotowuje się ogólnie wielkie spadki sprzedaży, co powoduje że producenci i sprzedawcy decydują się na naprawdę spore zniżki aby przyciągnąć klientów. w takich przypadkach warto wykorzystać sytuacje i już podczas zimowych mrozów zaopatrywać się w towary niezbędne podczas budowy na wiosnę i lato.

Warto także czas zimowy wykorzystać na poznanie okolicznych składów budowlanych i zorientowanie się co jest ciekawego w każdym punkcie. Szczególnie zwróćmy uwagę na ceny prętów zbrojeniowych, bloczków silikatowych, materiałów ściennych, styropianu czy wełny. Niekiedy może okazać się, że skład budowlany w jakim kupujemy, oferuje możliwość przechowania towaru aż do okresu budowy, co dla wielu osób jest bardzo cenną informacją.

Branża budowlana

Gdzie bardziej opłaca się kupować – w marketach czy w składach budowlanych?

Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ raz można znaleźć lepsze towary w markecie, inne zaś w składzie. Trzeba na bieżąco śledzić propozycje i orientować się co mają te punkty sprzedaży ciekawego do zaoferowania. Często na przykład w marketach atutem jest doradztwo techniczne i tanie usługi dodatkowe, np. przewóz towarów po kosztach paliwa. Natomiast w składach budowlanych warto zaopatrzyć się w beton, stal zbrojeniową, stropy, materiały ścienne, nadproża i inne tego typu produkty. W składzie może także w naszym imieniu robić zakupy nasz wykonawca, po przygotowaniu wcześniej odpowiedniego upoważnienia.

Będąc klientem indywidualnym, nie zawsze wiemy o wszystkich ofertach i sprytnych metodach sprzedawców. W marketach bardzo często można kupić towary w mniejszych paczkach, nie tylko w dużych jak w składzie budowlanym. Warto także zawsze porównywać ceny między marketami a składem, ponieważ przy silnej konkurencji jaka jest obecnie, ceny mogą się od siebie sporo różnić na korzyść klienta.