Wyposażenie domu

Najlepszy i niedrogi telewizor- jak go wybrać?

Większość osób uważa, że dobry telewizor kosztuje słono i nie warto korzystać z tańszych opcji. Jest to duży błąd, ponieważ można znaleźć naprawdę dobre modele za niewielką kwotę. Poniżej kilka porad jak wykorzystać oferty i kupić naprawdę dobry sprzęt.

W sklepach jest bardzo dużo dobrych modeli za około tysiąc złotych. Przed zakupem sprawdźmy wszystkie dodatkowe funkcje i opcje, pamiętając że zakup telewizora to nie wszystko. Później trzeba płacić rachunki za prąd oraz za dodatkowe opcje i oprzyrządowanie, dlatego zakup powinien być przemyślany.

Parametry telewizorów

Jeśli zrobimy dobre rozeznanie na rynku to okaże się, że wcale nie musimy wydawać majątku na telewizor. Model 32-calowy można już kupić w naprawdę przyzwoitej cenie, jeśli tylko pominiemy najbardziej zaawansowane technologicznie funkcje. Zróbmy rekonesans w kilku sklepach ze sprzętem telewizyjnym i przekonamy się, że ten sam producent oferuje kilka lub kilkanaście modeli w różnych cenach i na każdą kieszeń. Można kupić telewizor za kilka tysięcy, ale także taki za kilkaset złotych, a różnica w codziennym użytkowaniu wcale nie będzie taka duża.

Jak wybrać, dobry, tani telewizor?

Wybierając modele 32- calowe mamy największe szanse znaleźć ciekawe oferty, ponieważ są to najbardziej popularne rozmiary ekranu. Większy ekran bardzo często jest jednoznaczny z gorszą jakością obrazu, w tym przypadku nie zawsze większy znaczy lepszy.

Telewizor do salonu

Mniejszy telewizor zużyje także mniej prądu, tym samym jest tańszy w użytkowaniu. Niekiedy większy telewizor pochłania nawet trzy razy więcej energii, niż jego mniejsza wersja. Obecnie dzięki olbrzymiej konkurencji można kupić dobrej jakości telewizor z LCD z podświetleniem LED, co jeszcze bardziej wpływa na pomniejszenie kosztów.

Full HD

Zanim zdecydujemy się na zakup telewizora z funkcja Full HD, czyli znacznie droższego od wersji z HD, to poczytajmy na ten temat, ponieważ można dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Na przykład przy telewizorze 37 lub 40-calowym, nasze okno nie rozróżni już jakości HD od Full HD, wiec jeśli nie jesteśmy zaślepieni najnowszymi nowinkami technologicznymi to HD ready powinno wystarczyć w zupełności.

W tańszych modelach znajdziemy też funkcje Smart TV oraz łącze z Internetem. Jedynie gdy chcemy mieć jakość obrazu niemal kinową, trzeba wydać więcej pieniędzy.