Narzędzia i materiały budowlane

Wkrętarka akumulatorowa kontra wiertarka. Jak nabyć je w niższych cenach?

Jak wiadomo wkrętarka to urządzenie, która ma mniejszą moc niż wiertarka. Jednak wbrew pozorom różnica nie musi być aż tak duża. W nowoczesnych wkrętarkach stosuje się nowe rozwiązania technologiczne, które poprawiać będą moc tych sprzętów.

Dobra wkrętarka

Między innymi takim elementem istotnym są przekładnie redukcyjne. Warto zatem pamiętać, że wkrętarka o sile 18 Nm może być już całkiem sprawnym sprzętem i narzędziem, które ma wiele dobrych funkcji. Jednak największy atut to waga. Wkrętarka ma bowiem mniejszy rozmiar jest bardziej poręczna i lżejsza niż wiertarki, które są znacząco rozbudowane. Ich użytkowanie będzie dużo bardziej komfortowe i to przekładać się będzie na zwiększenie precyzji wykonywanych prac. Ma to znaczenie, gdy elektronarzędzie będzie się jeszcze dłuższy czas wykorzystywać.

Użytkowanie długotrwałe ciężkiego sprzętu stanie się dal nas męczące. Natomiast wkrętarka będzie lekka i jej użytkowanie nie będzie stanowić dla nas większego problemu. Za zakupem takiej wkrętarki może przemawiać również brak kabla sieciowego i to sprawi, że jej użytkowanie stanie się po prostu wygodniejsze. Taki kabel od wiertarki jest tym elementem szczególnie męczącym.

Czy wart inwestować we wkrętarkę akumulatorową?

W związku z tym, że cena urządzenia nie jest wysoka, a jednocześnie mamy dużą jego użyteczność to wydaje się, że warto. Warto także zwracać uwagę na to, że w marketach pojawiają się dość często promocje na takie artykuły dzięki bogatej ofercie promocyjnej będzie można sporo zaoszczędzić i pokusić się również o sprzęt wysokiej jakości w podobnej cenie do tego z niskiej półki. Jeśli szukamy lekkiego sprzętu do mocowania wkrętów i krótkiego wiercenia wtedy taki sprzęt będzie nasze problemy rozwiązywał i warto będzie w niego inwestować.

Kupno wkrętarki jest bardziej ekonomiczne niż kupowanie wiertarki profesjonalnej, która jest droga, i jeśli chcemy mieć ją w racjonalnej cenie to będzie trzeba trafić już na jakieś szczególne promocje. Na pewno na takie cenowe okazje warto czekać i wtedy decydować się na zakup. W ofertach producentów mamy wiele modeli wkrętarek z każdego segmentu. Dlatego zanim dokonamy zakupu warto sprawdzić jak to dokładnie funkcjonuje i co ten rynek ma nam do zaoferowania.